Спортсмени знають, що тренування шкодять шкірі, особливо тій, що схильна до вугрового висипу. «Причиною акне (прищів) є постійне тертя, підвищенний тиск та температура шкіри, що властиве для активних людей», – стверджує Седжал К. Шах, доктор дерматологічного центру «Розумна шкіра» у Нью-Йорку. Шкіра під щільним одягом більш схильна до висипів ( спина, грудна клітина та плечі). Обличчя, також, є критичною зоною, через інтенсивні потовиділення. Пропонуємо кілька порад від експертів, щоб запобігти цим проблемам:

1. Чистота понад усе
«Перед тренуванням важливо вмиватися, так ви видалите зі шкіри обличчя бактерії, залишки макіяжу та надлишки жиру – це знизить ризик закупорення пор – першопричини акне», – наголошує Седжал. Для обличчя вона радить використовувати м’які очисні засоби та щіточки для вмивання. Зона декольте, спина та плечі схильні до запалень фолікулів, тому тут доцільно використовувати інтенсивніші засоби для догляду. Проте, намагайтесь уникати сильнодіючих та висушуючи засобів для вмивання, адже вони тільки роздратовують шкіру. Після вмивання важливо протерти шкіру тоніком (без олії), особливо якщо плануєте тренування на вулиці.

2. Не втирайте піт
Брудне волосся та обладнання для тренувань теж можуть погіршити стан шкіри. Якщо у вас довге волосся, краще зав’яжіть його, адже силіконовмісні шампуні та кондиціонери можуть забруднити пори. Перед початком тренувань варто протерти тренажери в тих місцях, де вони безпосередньо торкаються шкіри. Коли спітніли, м’яко промочіть піт, замість того щоб розтирати його по обличчю, – радить Мішель Поллак, співзасновник косметичного «Хейдей спа- центру» у Нью-Йорку. Піт – це природній захист вашої шкіри, так організм регулює температуру та кількість рідини в організмі. Експерти з Хейдей- центру також радять слідкувати за балансом води в організмі. Гідратація зсередини – запорука здорової шкіри.

3. Одягайтесь по погоді
Шкіра виробляє більше жиру влітку, тому в теплий період року існує високий ризик розвитку акне. Проте і зимові різкі перепади температури, теж можуть нашкодити вашому зовнішньому вигляду. Облягаючий, синтетичний одяг затримує піт, чим роздратовує шкіру та спричиняє вугровий висип. Для тренувань краще обрати спеціальний термо-одяг, який виводить піт та забезпечує дихання шкіри.
Теплий, вологий одяг – ідеальне місце для розмноження бактерій, тому прогулянки в такому вбранні після тренувань спричиняють вугрові висипи на плечах та спині. Седжал наголошує на необхідності душу після тренувань. Проте, якщо такої можливості немає, скористайтеся антибактеріальними серветками та перевдягніться в чисте.
Тож, піклуючись про чудову фізичну форму, пам’ятайте і про здоров’я шкіри та не шкодьте їй!

долучайтеся

  • Facebook
  • VK
  • Google Plus
  • Pinterest
  • mail