Важко визначити скільки разів на добу найдоцільніше  їсти. Можливо, ви якраз вирішили скинути або ж, навпаки, набрати кілька кіло. А, може, ви їсте для того, щоб бути енергійним протягом дня. Брайан Сент П’єр, фітнес-тренер та дієтолог з Precision Nutrition стверджує, що ідея з багаторазовими перекусами, базується на застарілих дослідженнях: « Вживання їжі має певний термальний ефект, який пришвидшує метаболізм. Тому, при багаторазовому харчуванні відчуття голоду виникає  частіше, і, в результаті, денна швидкість метаболізму  значно вища, порівняно з трьохразовим харчуванням. Але, в цьому випадку, варто зважати на загальну кількість спожитих калорій». Спожити 3000 калорій на день можна зробивши 6 перекусів по 500 калорій, або ж,  тричі поївши по 1000 калорій. В кінці дня загальний термальний ефект буде однаковий.

Шестиразовий режим харчування може привести до певних складнощів: черговий прийом їжі, через кожні 2-3 години не дає достатнього відчуття ситості. З іншого боку, режим : сніданок – обід – вечеря, ризикує спричинити переїдання.

« Де ж вона – «золота середина»? Своїм клієнтам я раджу їсти 4 рази на день,- каже П’єр.- Менше проблем з приготуванням : поснідати  та повечеряти можна вдома, а ланч та обід взяти з собою в офіс.»

Щоб визначити, що підходить саме Вам Сент П’єр радить:

 

1 – Загляньте в свій щоденний графік

Забудьте про курс фізіології, підлаштуйте прийоми їжі під свій графік роботи. Так, наприклад, невеликі перекуси не доцільні для тих, у кого сидяча робота.

 

2 – Подумайте, який підхід інстинктивно подобається вам більше.

Якщо подобаються повноцінні прийоми їжі без перекусів, то нема ніякої фізіологічної потреби перекушувати між сніданком, обідом та вечерею, але, звісно ж, варто берегтись переїданнь.

 

3 – Влаштуйте тест-драйв протягом 2 тижнів, а потім оцініть результат

Відштовхуйтесь від того, скільки разів на день та чим Вам сподобалось харчуватись. Додавайте або прибирайте страви зі свого раціону, поспостерігайте:  голодували ви чи  набрали вагу.

 

4 – Підкорегуйте свій графік харчування ще протягом наступних двох тижнів

Живіть за новим режимом і прислухайтесь, чи почуваєте себе здоровішим. Якщо так, то це саме те, що вам потрібно. Але життя мінливе, тому  вносьте поправки в свій графік харчування, відповідно до нових обставин.

Графік харчування, який підходить саме вам, настільки ж важливий, як і раціон харчування. Не забувайте про це, аби бути енергійним і здоровим та жити довго.

долучайтеся

  • Facebook
  • VK
  • Google Plus
  • Pinterest
  • mail