Якщо ви любите підкорювати гори і скелі, а не вважати їх неприступними, то Віа феррата – саме для вас.

У перекладі з італійської мови, віа феррата  – це “стежка із заліза”. Так називається спеціально обладнана металевими конструкціями ділянка скелі. Завдяки цим пристосуванням, подолання перешкоди відбувається швидше і з меншими енерговитратами, ніж при класичному скелелазінні. Пересуватися по скелі можна, наступаючи на сталеві скоби, не забуваючи і про природне середовище – скельні уступи.

Прості захищені маршрути, з драбинами та мотузками століттями існували в Альпах, допомагаючи поєднати гірські поселення з високогірними пасовищами. Сучасні Віа феррата, оформились при зростанні дослідження Альп та туризму в них у 19-му сторіччі. Величезної ваги Віа феррата набули в роки Першої Світової Війни, коли Доломітові Альпи стали місцем запеклого протистояння Австрії та Італії. Обидві сторони намагалися отримати контроль над вершинами для облаштування спостережних постів та вогневих точок. Для того, щоб допомогти військам пересуватися на великих висотах у складних умовах обривчастих гір, до скель були прикріплені постійні мотузки та драбини.

Сьогодні в Італії існує більше 400 Віа феррата. Більша половина з них розташована у Доломітах і створена на основі укріплень Першої Світової Війни. В сучасній Австрії налічується більш ніж 550 Віа феррата, які позиціонуються, як кращий спосіб пізнати природу. У Франції перша Віа феррата з’явилась лише у 1988 році, а натепер їх у Французьких Альпах, Центральному масиві, Піренеях та на Корсиці більше 200. Швейцарія може похвалитися 150 Віа ферратами, Німеччина – 180. Є Віа феррата, також, у Норвегії, Чехії, Іспанії, Швеції та інших європейських країнах. Віа феррата вже стала окремим видом гірського туризму, з власною системою складності, спорядженнями, путівниками та ентузіастами. Користування Віа феррата в Європі  безкоштовне, крім деяких складних спортивних маршрутів. На більшості екскурсій можна взяти спеціальне спорядження напрокат.

Нещодавно залізні стежки почали прокладати в Японії, Китаї, Кенії, Мексиці, Канаді. А от в США розвиток Віа феррата обмежується забороною на їх створення на землях штату та високим порогом відповідальності за нещасні випадки. Тому їх небагато, а створені прокладені, переважно, на землях приватної власності.

Віа феррата робить доступним навіть підйом на такі круті скелі, на які сходження здається нереальним. Так що Віа феррата – це відмінний спосіб спробувати в себе в ролі справжнього скелелаза, який підкорює неприступні раніше гірські вершини.

На вигляд розвага здається небезпечною. Проте, при пильнішому розгляді, виявляється, що більш надійного шляху по скелях, крізь каньйони, над ущелинами і бурхливими гірськими річками годі й шукати.

Віа феррата – це захоплююча пригода в краю гірських вершин і кам’яних скель, це стежки для тих, хто хоче випробувати свій дух і тіло в скелелазінні.

Не сидіть вдома! Збирайтесь! І хутчій вирушайте за неперевершеними враженнями залізними стежками!

Carlo Trolese
Фотограф: Carlo Trolese

Christian Schreiter
Фотограф: Christian Schreiter

Daniele Faieta
Фотограф: Daniele Faieta

Federico Pelloni
Фотограф: Federico Pelloni

Fillei's
Фотограф: Filleis

Geoff Banks
Фотограф: Geoff Banks

Giuseppe Ghedina
Фотограф: Giuseppe Ghedina

jaimelafondue
Фотограф: jaimelafondue


Фотограф: Whit Richardson

Jonathan Viey
Фотограф: Jonathan Viey

Jonathan Viey_1
Фотограф: Jonathan Viey

Lech Kowalewski
Фотограф: Lech Kowalewski

Marco Kost
Фотограф: Marco Kost

Matteo Benato
Фотограф: Matteo Benato

ACTIVAmente
Фотограф: ACTIVAmente

Tomáš Hudolin
Фотограф: Tomáš Hudolin

Uta Philipp
Фотограф: Uta Philipp

Uta Philipp_1
Фотограф: Uta Philipp

долучайтеся

  • Facebook
  • VK
  • Google Plus
  • Pinterest
  • mail